Nesli Tükendiği için Şanslı Olduğumuz 5 İlginç Hayvan
Bu hayvanlar alıştıklarınızdan biraz farklılar. Hem görünüşleri hem de özellikleri aklınızı başınızdan alacak. Hemen tıkla!

Smilodon

Smilodon ya da Kılıç Dişli Kaplan, nesli tükenmiş olan kılıçdişli kedilerden. Bu hayvanların nesli tükenmeden Amerika Kıta'sının açıklarında yaşadığı bilinmekteGenelde grupşeklinde yaşayan bu hayvanlar, 1 erkek 10 dişi şeklindedolaşırlardıSmilodonların 20 cm boyundaki dişleri onuoldukça tehlikeli bir yırtıcı yapıyor. 300 kilo ağırlığa çıkabilenbu yırtıcılar saatte 50 kilometre hızla koşabiliyordu. 12 bin yılönce Buzul Çağının sona ermesiyle nesillerinin tükendiğibilinmekte.

 

 

Hallucigenia

Hallucigeniaadeta bir hayal ürünü gibi duran ve bizim pekgörmediğimiz türde bir hayvanBilim insanları tarafından '' evrimin uyumsuzu '' olarak görülmekteÇünkü sahip olduğuşekli sanki başka bir dünyadan gelmiş bir yaratığa benziyorHallucigenia solucan benzeri bir yaratık

Titanoboa

Net bir şekilde dünyada yaşamış en büyük yılan türlerinden biri. Smithsonian müzesinde Titanoboa'nın birebir maketibulunmakta. Bu makete bakarak bile bu yılanın ne kadar büyükolduğunu görebilirsin.

 

 

 

Meganeura

Bu böceğigünümüzde yaşayan helikopter böceklerinebenzetebilirizFakat bu iki böcek arasında biraz fark var, o da boyutuÇünkü Meganeura'nın iki kanat boyu arasındaki mesafeortalama 70 santimetreyi bulabilmekteydi. 300 milyon yıl öncebataklıklarda yaşadıkları tahmin edilmektedir.

 

Megalodon

Megalodon okyanusların en yırtıcı hayvanlarından biriydi. Bu canlı ortalama 20 metreyi bulan boyu, 3 metrelik çenesi ve 15-20 santimetrelik dişleriyle gerçek bir yırtıcıydıOrtalamaağırlıkları 40 tona kadar çıkabilen bu köpek balıklarının atasıhayvanınkarnını doyurmak için yemesi gereken günlük et miktarı ortalama 1 tondu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)