Kadınların iç çamaşır alışkanlıkları

Kadınların iç çamaşır alışkanlıkları
Kadınların iç çamaşır alışkanlıkları

Kadınların İç Çamaşırı Alışkanlıkları

"İç çamaşırları özellikle son yıllarda kadınlar ve erkekler için çok daha önemli hale geldi. Bunda değişen moda anlayışı ve tasarımlar kadar, insanların kıyafetlere bakış açısının evrilmesi de büyük rol oynuyor.

Peki kadınının iç çamaşırı alışkanlıkları neler? Doğru sütyen bedenini seçebiliyor muyuz? Erkekler iç çamaşırına ne kadar önem veriyor?"

Tüm bu soruları Yeni İnci Tasarım ve Ürün Geliştirme Yöneticisi Pınar Göktürk’e sordum, ilginç cevaplar aldım. Buyurun röportaja…

İç çamaşırı modelleri zamanla evrildi ve bambaşka boyutlar kazandı. İç çamaşırı, bikini ya da mayo tasarımları yaparken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Bundan 10 yıl öncesine bakarsak azımsanmayacak bir değişim yaşandığını görebiliyoruz. Eskiden iç çamaşırı elbise altına giyilen, fonksiyonellik ve rahatlık aranan bir giysi iken; şimdi yardımcı aksesuar olarak kullanılan seksi bir giysi haline dönüştü.

Tasarımlarımızı hazırlarken tabii ki iç giyim sektöründe dünya neler yapıyor, ne tarz ürünler üretiyor diye araştırıyoruz. Çeşitli fuarlara katılarak, dergileri inceleyerek ve sosyal medyadan takip ederek gelişmelerden haberdar oluyoruz. 

Bunun yanında müşterilerimizden gelen talep ve istekler bizim için çok önemli. Tasarımlarımızı hazırlarken her zaman bu talepleri göz önünde bulunduruyoruz. Bu anlamda iyi bir dinleyici olduğumuzu düşünüyorum.

İç çamaşırı tercihleri insanlar hakkında pek çok fikir verebilir. Peki, Türkiye’deki kadınların iç çamaşırı tercihleri nasıl?

Artık kadınlar için iç giyim çok önemli. Eskiden iç çamaşırına para harcamak istemeyen kadınlar günümüzde iç çamaşırına dış giyimden daha çok para harcamaya başladı diyebiliriz.

Bunun nedeni ise; değişen dünya koşullarında kadınlar ruhsal anlamda dış giyimin yanı sıra iç giyimde de daha güzel ve özenli tercihler yaptığında kendini daha güzel ve özgüvenli hissediyor.

Bir kadının her sabah uyandıktan sonra temiz, şık ve uyumlu bir iç çamaşırı takımıyla güne başlamasının verdiği hazzı ve tatmini en güzel iltifatlar bile sağlayamaz. Tabii ki bu sosyal ve özel hayatta kadınların kendini daha iyi hissetmesini sağlarken ekstra motivasyon da oluşturuyor.

Klasik iç çamaşırlarının yanında artık daha özel takımlar da talep görüyor. Günümüzde kadınlar kendilerini daha seksi, talepkâr göstermekten çekinmiyor ve iç çamaşırı talepleri de bu yönde değişmeye başlıyor. Biz de bunu kulak ardı etmiyoruz ve tasarımlarımızı bu talepler doğrultusunda şekillendiriyor.

İç çamaşırı sadece kadınlar için mi önemli? Erkeklerinin bu konudaki davranışları nasıl?

Tabi ki sadece kadınlar için önemli değil. Bir kadın bir iç çamaşırı giyerken kendi görsel zevkinin tatmin ederken bunu sunmayı da istiyor. Kendi beğenirken aynı zamanda beğenilmek de istiyor, bu içgüdüsel bir durum.

Erkekleri de artık eşleri için iç çamaşırı alışverişi yapmaya başladı. Beğendiği bir iç çamaşırını eşinin üstünde de görmek istiyor. İç çamaşırı satın almak bazı erkekler için bir tabu gibi ama tabii ki bunda utanılacak bir durum yok. Bir kadının eşine iç çamaşırı alması ne kadar normalse erkeğin alması da o kadar normal bir durum aslında.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *