Burun estetik ameliyatı ve sonuçları

Günümüz dünyasında güzellik algısı hem değişmiş hem de gelişmiştir. Yüz ifadenizin en güzel şekilde ortaya konması için geçirilen estetiklerden biri de burun estetiğidir. Çoğu insanda olumsuz psikolojik durumların olması bazen dışarı  gitmek istememe, arkadaşlarıyla veya ailesiyle herhangi bir fotoğraf karesinde bulunmak istememesi veya arkadaşlarıyla buluştuğu ortamlarda burnunun en iyi göründüğü açıya göre oturma gibi davranışlarda bulunur.

Yüz şekline göre en uygun yapılan doğal görünümlü burun estetikleri altın oran dikkate alınarak yapılmaktadır. Doğal görünümlü burun estetiği operasyonu geçirmek isteyen kişilerin ameliyat öncesi analiz ve planlama işlemlerinin  yürütülmesi gereklidir. Doğal burun ameliyatının başarıyla sonuçlanması için yüzünüze yakışacak bir burun yapısı belirlenmelidir. Ayrıca burnu hem estetik açıdan hemde nefes problemi açısından değerlendirilmeli. Kendisine uygun estetik operasyonu geçiren kişi bir haftalık tedavi sürecinden sonra normal yaşantısına geri döner.

Burun estetiği yapan birey psikolojik olarak bir rahatlama hissediyor kendisine olan güveni artıyor beden dilinden, giyim ve makyaj tarzına kadar pek çok şey değişebiliyor. Gerçekten düzeltilebilir bir şekil bozukluğu varsa ve kişinin psikolojik durumu buna uygunsa, yani gerçekçi beklentiler içindeyse, bu noktada bir burun estetiği  kişiyi çok olumlu etkiler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)