menu
Araç bakım aralıkları
Araç bakım aralıkları ne şekilde nasıl olmalıdır.

Araç bakım peryodları

 Kendi kişisel bakımımız kadar araçlarımızın da bakımına önem vermeliyiz. Araçların daha güvenli  ve uzun ömürlü olmaları amacıyla, araçta yer alan parçaların ve sıvıların belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Aralıklı bakımlar benzinli otomobillerde 15 bin km, dizel otomobiller ise 10 bin kilometre tamamlandığında gerçekleştiriliyor. Peki bu bakımlar neleri kapsar?

Güvenlik ekipmanları  büyük bir kısmı elektronik olan ve frenden başlayarak sinyallere dek uzanan kapsamlı sistemler kontrol edilmeli. Aynı şekilde debriyaj fren baltası, akümülatör kontrolleri yapılmalı. Rot ve balans ayarına ekran ve müzik sistemleri kontrol edilmelidir. Gerek görülürse araç sıvıları değiştirilmeli ve aracın dış görünümüne de dikkat edilmeli.

    Aralıklı araç bakımı hem kendinizi güvende hissetmenizi hem de daha rahat huzurlu yolculuk yapmanızı sağlar. İhmali sonucu yaşanacak aksilikler ve trafik kaza riski artmaktadır. Siz siz olun ne canınızı ne malınızı ihmal etmeyin araç bakımlarını zamanında yapın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)